לא רק גירושין | לירון שיינקמן - משרד עורכי דין וגישור
17118
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-17118,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

לא רק גירושין

לפני מספר ימים חברה סיפרה לי, כי היא ואביה פנו לעו”ד עמ”נ שיטפל עבורם בהוצאת צו אפוטרופסות על אמה וכי העניין דרש ממנה תעצומות נפש והרבה אנרגיה. כאשר שאלתי למה לא פנתה אלי לעזרה ענתה מייד: “אבל את מתעסקת רק בגירושין, לא ?”

אז התשובה לכך היא בוודאי שלא. כעו”ד לענייני משפחה אני עוסקת בכל ענייני המשפחה באשר הם. מטבע הדברים, גירושין הם עיקר העיסוק שלי אבל כעו”ד ותיקה בתחום זה, אני מלווה משפחות, מייעצת ומטפלת בכל ההיבטים הכרוכים בחיי המשפחה, לאורך כל שלבי החיים: הסכם ממון / הסכם הורות בתחילת בדרך המשותפת, הסכמי מתנה או הסכמים אחרים בין בני המשפחה במהלך החיים, הוצאת צו אפוטרופסות כאשר קם הצורך בכך וכמובן הכנת צוואות, וטיפול בכל ענייני הירושה.

כך למשל, את נאוה ועמית פגשתי כאשר החלו להתגורר יחד כידועים בציבור וערכתי להם, לבקשתם, הסכם ממון. כעבור מספר שנים, הקשר התהדק, נאוה הרתה ובני הזוג ביקשו ממני להכין הסכם נוסף הנוגע להורותם משותפת. בד בבד עם עריכת ההסכם, הכנתי עבור כל אחד מבני הזוג צוואות. כעבור זמן מה נאוה פנתה אלי לייעוץ בנוגע לאביה, אשר הפך לבלתי כשיר וקם הצורך למנות לו אפוטרופוס. היכרותי את הנפשות הפועלות לאורך שנים, ואת המורכבות המיוחדת של המקרה, אפשרה לי לסייע לנאוה לבחור את דרך הפעולה הטובה ביותר עבורה ועבור אביה.

היבט חשוב נוסף בליווי המשפחתי הינו ייעוץ להורים באשר לתכנון חלוקת ההון המשפחתי בין ילדיהם, בין אם חלוקה זו נעשית עוד בחייהם של ההורים (באמצעות הענקת מתנות) ובין אם היא נעשית באמצעות הורשה. במקרים מעיין אלו, יש לקחת בחשבון את כל השיקולים, לרבות: מיסוי, הבטחת צרכי ההורים המעניקים למשך שארית חייהם, הגנה על ההון המשפחתי מפני בן / בת הזוג של הילד המקבל, הבטחת ההעברה הבין דורית לנכדים ועוד.